Czy mogę przykleić plaster antykoncepcyjny przed miesiączką?

Witam! Czy mogę przykleić plaster antykoncepcyjny przed miesiączką? Miałam przerwe 2 miesięczną od tej metody i chciałabym do niej powrócić jednak miesiączka nie pojawiła się w terminie, możliwe, że spowodowane jest to terapią antybiotykami, która skończy się dopiero za 10 dni. Czy naklejenie jest możliwe?

Witam serdecznie. Można tak postąpić jednak warto pamiętać iż ochrona antykoncepcyjna w takim przypadku może nie być zachowana w 100%. Warto więc stosować minimum przez 2 tygodnie dodatkowe zabezpieczenie pod postacią prezerwatywy.