Czy przy braku przerwy pojawi się krwawienie?

Witam. Mam pytanie ponieważ miesiąc temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne drovelis i tam są 24 tabletki różowe i 4 plecabo zapomniałam ich pominąć i dostałam plamienie taka miesiączkę . I moje pytanie jest takie czy jak teraz zaczęłam nowe opakowanie i po tych 24 tabletkach pominę plecabo i zacznę mowę opakowanie czy tez wystąpi krwawienie czy już nie , dodam ze lecę na wakacje i nie chciałabym spędzić wakacji z tamponami
KOBIETA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienie bądź krwawienie z odstawienia pojawia się w przerwie od hormonów, a więc podczas przyjmowania tabletek placebo.

Jeśli teraz przyjmie Pani 24 tabletki z substancją czynną, a następnie pominie Pani tabletki placebo i od razu rozpocznie nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych Drovelis, to krwawienie nie powinno wystąpić. Pojawi się ono podczas kolejnej przerwy od hormonów, którą proszę zrobić po dwóch połączonych opakowaniach.

Proszę również pamiętać, iż z uwagi na to, że dopiero rozpoczęła Pani stosowanie doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą występować nieregularne plamienia w środku cyklu. Są to działania niepożądane tabletek.

Podobne pytania znajdzie Pani tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-swoja-miesiaczke,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/chec-przesuniecia-miesiaczki-tabletkami-daylette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-przesunac-okres-tabletkami-vibin.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.