Czym spowodowane może być takie krwawienie?

Witam, Od 7 miesięcy przyjmuje tabletki antykoncepcyjne Vibin mini, głównie z powodu bolesnych i obfitych miesiączek. Do tej pory nie miałam żadnych problemów, jednak w czwartek (przy 19 tabletce różowej) zaczęłam krwawić. Nie są to jakieś obfite krwawienia, ale nie można tego nazwać tylko plamieniem. Dodatkowo odczuwam ból podbrzusza, jak przy miesiączce. Dziś zażyje pierwszą tabletkę placebo. Czym spowodowane może być te krwawienie? Nie pomijam tabletek, bardzo rzadko zdarza mi się wziąć je nieregularnie, a jeśli tak to max godzinę później. Dodam, że ostatnio raz współżyłam 20 marca i tydzień później przy białych tabletkach dostałam krwawienia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej może dochodzić do plamień oraz krwawień w środku cyklu. O krwawieniach śródcyklicznych informuje również producent tabletek Vibin Mini w ulotce dołączonej do opakowania.

Jednocześnie zaznacza, iż takie krwawienia mogą występować w pierwszych miesiącach stosowania tej metody antykoncepcji. Jeżeli natomiast krwawienia trwa dłużej niż kilka pierwszych miesięcy lub gdy pojawia się dopiero po kilku miesiącach, to pacjentka powinna udać się do lekarza, aby zbadał przyczynę. Zachęcamy więc do wizyty u ginekologa.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie. Można je znaleźć po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-tabletkach-q, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-krwawienie-przy-tabletkach-mercilon, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wczesniejsze-krwawienie-przy-tabletkach-belara.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.