Dlaczego dostałam tego krwawienia podczas stosowania antykoncepcji?

Witam. Mam pewien problem. Zaczęłam brac tabletki antykoncepcyjne od 5 dni. Biorę je regularnie o tej samej porze. Zaczęłam przyjmowac je od pierwszego dnia okresu. Wspomne jeszcze że mam zespół policystycznych jajnikow i okres był wywołany duphastonem. W mój „ostatni dzien okresu” miałam rano bardzo delikatne plamienie a po południu nie miałam już nic. W ten sam dzień uprawiałam stosunek bez zabezpieczenia, chwile po nim zaczełam krwawić. Czy te objawy są spowodowane tabletkami czy przez penetracje wypłynęły jeszcze resztki krwi menstruacyjnej? Krwawienie nie jest duże ale ilosć była większa niż plamienie.
KOBIETA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, o którym Pani wspomina może wynikać zarówno z rozpoczęcia doustnej antykoncepcji hormonalnej, jak również mieć związek z penetracją lub być krwawieniem kontaktowym. W obu przypadkach najprawdopodobniej nie ma powodów do obaw.

Gdyby jednak sytuacja powtarzała się częściej, to proszę skonsultować się w tej sprawie z lekarzem ginekologiem.

Inne pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-po-stosunku-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularne-krwawienie-przy-tabletkach-mercilon,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wczesniejsze-krwawienie-przy-tabletkach-belara.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.