Co robić ze skurczami podczas stosowania antykoncepcji?

Dzień dobry . Zaczęłam przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych 2 tyg przed miesiączką tabletki o nazwie mywy . Ostatnia miesiączka 21 stycznia cykl co 28 dni . Tabletkę przyjmuje od 4 lutego wzielam 17 tabletek. Od dnia w którym powinnam mieć okres nie mam ale skurcze macicy jak na miesiączkę co dalej zrobić

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie pojawiają się naturalne menstruacje, lecz tzw. krwawienia z odstawienia, które są odpowiedzią organizmu na brak hormonów. W związku z tym krwawienie z odstawienia pojawia się w momencie przyjmowania tabletek placebo. Nie dostanie więc Pani miesiączki w terminie naturalnych menstruacji, lecz wtedy, gdy zacznie Pani przyjmować tabletki placebo.

W międzyczasie mogą pojawiać się nieregularne krwawienia bądź plamienia, a także dolegliwości bólowe brzucha, które są jednym z częściej występujących działań niepożądanych. Gdyby się nasilały, proszę kontaktować się z ginekologiem.

Jednocześnie proszę pamiętać, że rozpoczęcie stosowania antykoncepcji hormonalnej w dowolnym dniu cyklu wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez cały ten cykl.

Poniżej umieszczamy inne pytania z tej tematyki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-skurcze-i-dodatkowe-plamienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-przy-tabletkach-yaz.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.