Czy możliwa jest ciąża podczas stosowania Yaz?

Przyjmuje pierwszy miesiąc tabletki YAZ. Zażyłam 24 tabletki z hormonami (wszystkie o stałej porze, żadnej nie pominełam). W trakcie całego cyklu plamiłam na brązowo. 18h temu wzięłam pierwszą tabletkę placebo i dalej nie zaczęłam krwawić. Zastanawiam się co może być tego przyczyną. Dodam, że w trakcie stosunku mój partner nie dochodził w środku i stosował prezerwatywy. Żadna z nich nie pękła i nie zsunęła się
KOBIETA, 19 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek mogą pojawiać się nieregularne plamienia oraz krwawienia i nie jest to powodem do niepokoju. W tym czasie skutki uboczne są po prostu najbardziej uciążliwe, a organizm musi się przyzwyczaić do nowej sytuacji.

Brak krwawienia z odstawienia również nie musi być niczym niepokojącym. Zdarzają się bowiem miesiące, gdy krwawienie nie pojawia się lub jest mniej obfite. Może również zdarzyć się, że krwawienie nie pojawi się po pierwszej tabletce placebo, lecz później.

Podobne pytania z odpowiedziami naszych ekspertów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-pierwszego-opakowania-tabletek-antykoncepcyjnych-belara,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.