Jak mam dalej stosować preparat hormonalny?

Dzień dobry, jestem 5 miesięcy po nagłej cc od 27.08 przyjmuje tabletki antykoncepcyjne (slinda). W pierwszym cyklu z tabletami krwawienie pojawiło się w 2 tygodniu ich brania (08.09) Na tabletkach placebo było lekkie plamienie które trwało 4 dni. Aktualnie jestem na 4 tabletce placebo i żadnego plamienia ani krwawienia nie ma. Nigdy na żadnych tabletkach antykoncepcyjnych mi się to nie zdążyło i nie za bardzo wiem co zrobić, zacząć następne opakowanie tak jak powinnam? Czy umówić się do ginekologa na konsultacje? (Aktuapnie lekarz jest na urlopie i nie mam z nim kontaktu aby zapytać) Z góry dziękuję za pomoc
KOBIETA, 23 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

czasem zdarza się, że w trakcie przyjmowania tabletek placebo nie pojawi się krwawienie z odstawienia. Jeśli sytuacja jest jednorazowa, to raczej nie ma powodów do obaw.

W takim przypadku trzeba nadal przyjmować tabletki antykoncepcyjne zgodnie ze schematem opisanym w ulotce dołączonej do opakowania. Proszę pamiętać, że w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji hormonalnej działania niepożądane są najbardziej uciążliwe i mogą one objawiać się m.in. nieregularnymi plamieniami.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-lesine,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-placebo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.