Co robić z tymi objawami podczas stosowania antykoncepcji?

Witam, od 4 miesięcy przyjmuję tabletki Slinda (endometrioza, adenomioza). Czuję się generalnie dobrze, w końcu mogę funkcjonować, nie występują żadne krwawienia ani plamienia. Jednak podczas przyjmowania tabletek placebo, które nie zawierają hormonu czuję się bardzo źle - występuje ból podbrzusza, silna migrena, jestem opuchnięta i bardzo „depresyjna”. Krwawienie nie występuje. Czy powinnam się niepokoić czy może to normalne przy przyjmowaniu placebo pod koniec blistra?
KOBIETA, 30 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każdy rodzaj tabletek antykoncepcyjnych niesie ze sobą ryzyko wystąpienia działań niepożądanych. Mogą się one objawiać na różne sposoby, jedne kobiety miewają złe samopoczucie, inne narzekają na plamienia bądź krwawienia w środku cyklu.

Producent tabletek Slinda informuje w ulotce dołączonej do opakowania, iż u jednej na 10 pacjentek mogą występować bóle głowy, zmiany nastroju, trądzik, bóle brzucha, nudności, zwiększenie masy ciała czy też tkliwość piersi. Najprawdopodobniej więc doświadcza Pani takich właśnie skutków ubocznych. O braku krwawień podczas tabletek placebo warto wspomnieć lekarzowi podczas kolejnej wizyty.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silne-migreny-przy-stosowaniu-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-podbrzusza-przy-tabletkach-daylette,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-przy-tabletkach-placebo.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.