Z czego może u mnie wynikać brak okresu?

Z czego wynika brak okresu? Od ponad roku zażywam tabletki antykoncepcyjne ze względu na to, że choruje na PCOS, natomiast w tym miesiącu brałam je bardzo nieregularnie i nie dostałam miesiączki. Czy może być to spowodowane rozlegulowaniem gospodarki hormonalnej? I czy mogę kontynuować zażywanie tabletek pomimo braku miesiączki?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej nie ma naturalnych menstruacji. Krwawienie, które pojawia się podczas przerwy w przyjmowaniu tabletek antykoncepcyjnych określa się mianem krwawienia z odstawienia.

Czasem zdarza się, że krwawienie z odstawienia nie pojawi się i jeśli jest to jednorazowa sytuacja, to nie ma powodu do obaw. Mimo to, należy kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych zgodnie ze schematem opisanym przez producenta w ulotce dołączonej do opakowania.

Ponadto jeśli zależy Pani na działaniu tabletek antykoncepcyjnych, to należy przyjmować je regularnie. W przeciwnym razie mogą nie działać tak jak trzeba.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-przy-tabletkach-dionelle, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-miesiaczki-przy-tabletkach-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.