Czy powinnam dalej stosować te tabletki antykoncepcyjne?

Witam. Potrzebuję informacji mianowicie przyjmuje od dłuższego czasu tabletki antykoncepcyjne vibin. Dostałam okres 10 dni przed tabletkami placebo. Zażyłam jeszcze 3 z rzędu na listku i odstawiłam gdyż się pomyliłam bo myslalam ze zaczęły się już placebo. Co mam zrobić dalej w takiej sytuacji aby nadal używać danego środka antykoncepcji?
KOBIETA, 22 LAT 12 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w sytuacji, gdy krwawienie wystąpi zbyt wcześnie, nie ma potrzeby rezygnować z tabletek aktywnych. Trzeba przyjmować je nadal według schematu podanego przez producenta.

Krwawienie, które Pani zauważyła mogło być również działaniem niepożądanym. Takie objawy często występują w przypadku doustnej antykoncepcji hormonalnej i nie świadczą o niczym niepokojącym.

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może Pani wrócić do ponownego ich przyjmowania, lecz najlepiej zrobić to podczas pierwszego dnia naturalnej menstruacji. W przypadku, gdy zacznie Pani przyjmować tabletki w dowolnym dniu cyklu, konieczne będzie stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez cały pierwszy cykl miesiączkowy.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wczesniejsze-krwawienie-przy-tabletkach-belara,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-tabletkach-ovulastan,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-przy-tabletkach-vibin-mini.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.