Co oznacza brązowe krwawienie podczas stosowania antykoncepcji?

Witam od 8 dni zazywam tabletki antykoncepcyjne Vixpo zaczęłam je w pierwszy dzien krwawienia było ono skąpe w porównaniu do poprzednich miesaczka trwała 6 dni w 8 dzień odbyłam stosunek który zakończył się krwawieniem dość obfitym o jasno czerwonej krwi aktualnie krwawienie jest mniejsze o ciemno brązowym kolorze co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, które następuje po stosunku to bardzo często tzw. krwawienie kontaktowe. Jego przyczyną może być uszkodzenie błony śluzowej pochwy w wyniku zbyt intensywnego stosunku. Ponadto krwawienie z pochwy może spowodować również suchość podczas stosunku, nieodpowiednia pozycja bądź zbyt głęboka penetracja.

Również nadżerka szyjki macicy oraz polipy macicy mogą spowodować, że po seksie pojawi się krew. Niewykluczone jednak, iż krwawienie, które się u Pani pojawiło, zbiegło się w czasie ze stosunkiem, a tak naprawdę wynikało ze stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Skoro jednak było obfite i przedłużone, warto skonsultować ten fakt z ginekologiem.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-po-stosunku, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/obfite-krwawienie-podczas-stosunku-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-obfite-krwawienie-po-stosunku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.