Na co wskazuje takie krwawienie po stosunku?

Witam. Co może oznacza krwawienie z pochwy 3/4 godziny po stosunku ? Czy może To tak szybko oznaczać implantację zarodka ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie z pochwy po stosunku może oznaczać, że doszło do podrażnienia bądź urazu (wywołanych zbyt głęboką penetracją lub suchością pochwy), a także sygnalizować nieprawidłowości, takie jak: nadżerka szyjki macicy, polipy szyjki macicy, zapalenie przydatków, cysty jajników, zapalenie szyjki macicy lub endometrioza.

Plamienie implantacyjne nie pojawia się tak szybko. Zazwyczaj dochodzi do niego po 6-12 dniach od zbliżenia, a nie po kilku godzinach od stosunku.

Przyczyny krwawień po stosunku zostały szczegółowo opisane w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod poniższym adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.