Co mogło być przyczyną krwawienia?

Dzień dobry, jestem prawie 3 miesiące po cc i karmię piersią odciągając pokarm, jeszcze nie pojawiła się miesiączka natomiast po ostatnim stosunku z mężem pojawiła się krew ze śluzem która zanikła po kilku godzinach dodam że zabezpieczamy się prezerwatywą, co mogło być przyczyną krwawienia?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie po stosunku, zwane kontaktowym, jeżeli pojawia się incydentalnie, może wskazywać na uszkodzenia śluzówki wskutek penetracji – wówczas nie ma powodu do obaw, natomiast warto powstrzymać się przez pewien czas przed zbliżeniami, by śluzówka mogła się zregenerować.

Natomiast czynniki chorobowe, mogące spowodować krwawienie podczas czy po stosunku, to między innymi endometrioza czy nadżerki szyjki macicy, ale też polipy i cysty.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Proszę obserwować swój organizm, a jeżeli krwawienie pojawi się przy kolejnym zbliżeniu intymnym bądź też zaobserwuje Pani plamienia acykliczne, proszę niezwłocznie zgłosić się do ginekologa w celu ustalenia źródła krwawienia.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-jajnika.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.