Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam to krwawienie po cytologii?

Witam Mam pytanie że po pobraniu cytologi bardzo mocno krawiłam jestem już po 5 dniach po pobraniu cytologi jak chcemy uprawiać sex z chłopakiem zaczynam bardzo mocno krawić nieiwm co może to być ??? Bardzo dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Palenie vs. karmienie piersią

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

delikatne plamienie po badaniu cytologicznym jest zupełnie naturalne i nie powinno budzić niepokoju pacjentki. Pobranie materiału do badań w trakcie cytologii może skutkować niewielkim podrażnieniem nabłonka. Jednak warto pamiętać, że charakterystyczne plamienia po cytologii są odnotowywane zwłaszcza przez kobiety ze zdiagnozowaną ektopią.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, w nim odnajdzie Pani więcej informacji na ten temat: https://portal.abczdrowie.pl/ektopia.

Natomiast mocne krwawienie, zwłaszcza utrzymujące się przez kilka dni, nie jest typowe i powinno zostać skonsultowane z ginekologiem.

Jeżeli zaś krwawienie pojawia się tylko po zbliżeniach intymnych z partnerem to jest to tzw. krwawienie kontaktowe. Może mieć wiele przyczyn – niewielkie krwawienia czy plamienie po stosunku może być skutkiem niewielkiej nadżerki, a najczęściej – wynikiem gwałtownego seksu lub braku odpowiedniego nawilżenia prowadzących do drobnych urazów śluzówki.

O krwawieniu kontaktowym przeczyta Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-po-stosunku-przyczyny.

Z uwagi na fakt, iż ustalenie źródła krwawienia po seksie jest konieczne, sugeruję, by nie zwlekała Pani z wizytą u ginekologa. Proszę również pamiętać, by do tego czasu powstrzymać się od współżycia – ewentualne drobne rany czy otarcia mogą zwiększać ryzyko infekcji.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/badanie-cytologiczne-w-ginekologii.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy