Na co mogło wskazywać to plamienie?

Dzień dobry. Mam pytanie. Biorę pigulki 5 lat. Ostatnio byłam u ginekologa, w tym dniu bralam ostatnia pigulke w blistrze , zaczynałam 7 dniowa przerwę dzień później usg wyszło prawidłowo, cytologia była pobrana, czekam na wynik. Po wizycie miałam delikatne plamienie które ustąpiło, natomiast następnego dnia znów zauważyłam pasma krwi w sluzie. Dodam że mam ektopie. Plamienie nie ustępowało, czy możliwe jest plamienie na kilka dni przed spodziewanym okresem z odstawienia? Dodam że zaczynam krwawic w 6 dniu , a plamienia trwają 4 dni przed wystąpieniem krwawienia, czy jest to powód do niepokoju? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

plamienia mogą być związane zarówno z przyjmowaniem tabletek antykoncepcyjnych, jak i wizytą u ginekologa.

Często zdarza się, że po badaniu ginekologicznym kobiety zauważają delikatne krwawienia bądź plamienia. W czasie pobierania próbki do badania może nastąpić niewielkie uszkodzenie błony śluzowej szyjki macicy, co w efekcie skutkuje plamieniem. Takie plamienie nie powinno być jednak obfite i zbyt długie. Zakłada się, że powinno ustąpić w ciągu dwóch dni.

Inną przyczyną wystąpienia plamienia u Pani jest ektopia, o której Pani wspomina. Ektopia, czyli nadżerka szyjki macicy może dawać takie objawy.

Odpowiedzi na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-krew-po-badaniu-ginekologicznym,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-dopochwowym-badaniu-usg-mozliwe-sa-plamienia-o-rozowym-i-brazowym-zabarwieniu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ektopia-w-cytologii-a-plamienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.