Jaka może być przyczyna plamień i bolesnych miesiączek?
Witam, bardzo proszę o konsultacje ginekologiczna. Od kilku lat mam plamienia pomiędzy miesiączkami. I bolesne miesiączki co drugi miesiąc. Miałam dwa razy badanie USG dopochwowe u dwóch różnych ginekologów. Usg wyszło dobrze. Cytologię miałam rok temu też wyszła dobrze. Jakie powinnam zrobić jeszcze badania żeby sprawdzić przyczynę plamień?

KOBIETA, 33 LAT 8 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
z pewnością warto jeszcze wykonać badania hormonalne. Bardzo częstą przyczyną plamień między miesiączkami są właśnie zaburzenia hormonalne. Zdaniem naszej ekspertki inne możliwe przyczyny to: nadżerka szyjki macicy, endometrioza, torbiele na jajnikach czy nadżerka szyjki macicy.
Skoro jednak została Pani zbadana przez ginekologa, to badania hormonalne mogą dać odpowiedź na przyczynę bolesnych menstruacji oraz plamień pomiędzy miesiączkami.