Co oznacza to plamienie po okresie?

Witam, Mam 32 lata i jestem dziewica. Tydzień po zakończonym okresie zaczęłam lekko plamić. Miałam robione badania krwi 3 miesiące temu oraz usg przez powłoki brzuszne jajników i wszystko było dobrze, lekarz nie zauważył nic co by było nie pokojace. Plamienie nie jest duże, jest to jasna krew i wystepuje tylko przy podcieraniu. Jest to dopiero pierwszy dzień plamienia. Dodam ze wróciłam 2 miesiące temu po 8 letnim pobycie w Stanach i mam przed sobą stresujący test. Czy powinnam się niepokoić? Dziękuję z góry za odpowiedz

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zachęcamy Panią do wizyty u ginekologa.

Samo badanie krwi oraz USG może być niewystarczające. Najlepiej w tym przypadku wykonać badania ginekologiczne, które być może pozwolą znaleźć przyczynę pojawienia się plamienia po okresie.

Takie objawy mogą dawać mięśniaki macicy, polipy lub nadżerka szyjki macicy. Czasem przyczyną plamienia po okresie są zaburzenia hormonalne. Niewykluczone, że plamienia mogą też mieć związek ze stresem lub zmianami w Pani życiu. W pierwszej kolejności należy jednak wykluczyć inne możliwości.

Odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-jest-powodem-plamienia-tydzien-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-tydzien-po-okresie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-tydzien-po-okresie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.