Czy to plamienie jest normalne w bardzo wczesnej ciąży?

5 3 tc Od kilku dni plamienie brązowe, od wczoraj bardziej „krwiste”, jakby rozcieńczona, różowata krew. Lekki ból brzucha, od czasu do czasu, ale ledwo zauważalny. Czy to może oznaczać coś złego? Mieszkam w kraju, gdzie ciąża jest uznawana za ciąże po 8 tygodniu i teraz nikt mi nie pomoze.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w piątym tygodniu ciąży mogą pojawiać się brązowe lub różowe plamienia, które bywają związane ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie przyszłej mamy.

Bardzo często taka wydzielina jest tzw. plamieniem implantacyjnym i oznacza zagnieżdżanie się zarodka w jamie macicy. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce właśnie w okolicach 5. tygodnia ciąży. Bardzo możliwe więc, że plamienie, o którym Pani wspomina nie sygnalizuje niczego złego.

Dla pewności jednak warto by było skonsultować je z lekarzem, gdyż wydzielina w ciąży może być zarówno fizjologiczna, jak i patologiczna i tylko badanie lekarskie może dać ostateczną odpowiedź.

Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowe-plamienie-w-5-tygodniu-ciazy-moze-zagrazac-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-plamienia-w-5-tygodniu-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-ciazy-5-tydzien.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.