Czy to plamienie jest normalne w bardzo wczesnej ciąży?
5 3 tc Od kilku dni plamienie brązowe, od wczoraj bardziej „krwiste”, jakby rozcieńczona, różowata krew. Lekki ból brzucha, od czasu do czasu, ale ledwo zauważalny. Czy to może oznaczać coś złego? Mieszkam w kraju, gdzie ciąża jest uznawana za ciąże po 8 tygodniu i teraz nikt mi nie pomoze.

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
w piątym tygodniu ciąży mogą pojawiać się brązowe lub różowe plamienia, które bywają związane ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie przyszłej mamy.
Bardzo często taka wydzielina jest tzw. plamieniem implantacyjnym i oznacza zagnieżdżanie się zarodka w jamie macicy. Taka sytuacja ma najczęściej miejsce właśnie w okolicach 5. tygodnia ciąży. Bardzo możliwe więc, że plamienie, o którym Pani wspomina nie sygnalizuje niczego złego.
Dla pewności jednak warto by było skonsultować je z lekarzem, gdyż wydzielina w ciąży może być zarówno fizjologiczna, jak i patologiczna i tylko badanie lekarskie może dać ostateczną odpowiedź.
Odpowiedzi na podobne pytania innych użytkowniczek znajdzie Pani poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-brazowe-plamienie-w-5-tygodniu-ciazy-moze-zagrazac-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moga-oznaczac-plamienia-w-5-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-w-ciazy-5-tydzien.