Co oznacza to brązowe plamienie w bardzo wczesnej ciąży?

Dzień dobry. Mam 19 lat i od 17 dni spóźnia mi sie okres. 5 dni temu zrobiłam test ciążowy i wyszedł pozytywny. Wszytsko byłoby w porządku gdyby nie to, że od 14 dni plamie na brązowo. Wydzielina nie ma przykrego zapachu, nie ma w niej skrzepów, a co do obfitości zależy od dni. Jednego dnia w ogóle nie jest wyczuwalnego, a kolejnego latam do łazienki, bo myślę, że dostałam okresu. Co do innych objawów to tak naprawde wzmożony apetyt (do tej pory nie jadłam zbyt wiele i zbyt często) i częste bóle głowy. Występują również bóle pleców, ale one występowały również długo przed jakimikolwiek planami o ciąży. Dodam, że pracuję fizycznie, cały dzień jestem w ruchu i podnoszę dosyć ciężkie rzeczy. Wizytę u ginekologa mam dopiero za kilka dni, ale odchodzę już od zmysłów. Bardzo prosze o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

pozytywny test ciążowy świadczy o ciąży. Na jej wczesnym etapie mogą pojawiać się brązowe plamienia, które mogą, ale nie muszą świadczyć o nieprawidłowościach. Należy je jednak skonsultować z lekarzem – czasem bowiem konieczne jest zażywanie luteiny bądź innych środków.

W związku z tym, że jest Pani w ciąży nie powinna Pani podnosić ciężkich rzeczy – po potwierdzeniu ciąży u lekarza proszę porozmawiać na temat swojego stanu z pracodawcą, który musi dostosować tryb pracy do Pani stanu.

Temat plamień w ciąży został poruszony w jednym z naszych artykułów. Znajdzie go Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Pytania innych użytkowniczek znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-7-tygodniu-ciazy-u-24-latki, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-z-pochwy-w-6-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.