Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co zrobić z tym plamieniem we wczesnej ciąży?

Dzien dobry, Zgłaszam się z pytaniem, ponieważ jestem w 5 tygodniu i 6 dniu ciąży. Podcierajac się papierem zauważyłam brązowe plamienia jakby. Nie są one OBFITE , RACZEJ delikatne i nie częste. Np. Rano są popołudniu i wieczorem już nie ma... Czy to coś poważnego?? Dodam, że podbrzusze mnie nie boli. Ciąża pozamaciczna również jest wykluczona ponieważ było robione usg. Lekarz dopiero za tydzien. Czy to coś poważnego??
KOBIETA, 26 LAT 4 miesiące temu

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

trudno bez badania ocenić, czy plamienie świadczy o nieprawidłowościach, czy też podyktowane jest fizjologią. Delikatne plamienia na początku ciąży są często zupełnie naturalne i nie mają wpływu na dalszy jej rozwój. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-pierwszym-trymestrze-ciazy.

Niekiedy jednak konieczne jest suplementowanie progesteronu, bo plamienie może świadczyć o jego niedoborze. Zachęcam do zapoznania się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor. To niestety potwierdzić może tylko lekarz. Proszę się z nim skontaktować, jeżeli ma Pani taką możliwość, natomiast dopóki te plamienia są delikatne, to warto pozostać przy obserwacji.

Więcej na temat plamień w ciąży oraz zagrożeń, jakie mogą za sobą nieść, w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy