Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą te plamienia w 13 tygodniu ciąży?

Dobry wieczor jestem w 13tc mam plamienie brazowe I jasno czerwone. Strasznie sie Boje.
KOBIETA, 39 LAT 4 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

delikatne brązowe plamienia w ciąży – zwłaszcza na początku i pod koniec II oraz III trymestru nie muszą oznaczać niczego niepokojącego, gdyż do szyjki macicy napływa więcej krwi, jest ona bardziej rozpulchniona i podatna nawet na niewielkie urazy, powodujące plamienie. Na początku ciąży brązowe plamienia są także świadectwem niedoboru progesteronu i wymagają jego suplementacji. Być może pomocny będzie ten artykuł, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Natomiast niezależnie od przyczyny, każde krwawienie żywą krwią wymaga pilnej konsultacji ginekologicznej. Nie sposób bez badania ocenić stanu szyjki macicy, więc trudno wyrokować o dobrostanie płodu. Niestety niekiedy krwawienia w ciąży mogą świadczyć o odklejaniu się łożyska, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia płodu czy rozwieraniu się szyjki macicy i przedwczesnym porodzie.

Dlatego nie powinna Pani bagatelizować swoich dolegliwości tylko skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę. Proszę pamiętać, że nasilenie krwawienia i/lub pojawienie się dodatkowych dolegliwości w postaci bólu brzuchu czy pleców jest wskazaniem do niezwłocznego zgłoszenia się na IP. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy