Dlaczego mam to brązowe plamienie w ciąży?

Witam, jestem w 10 tygodniu ciąży. Od środy mam brązowe plamienia. Tego samego dnia byłam u lekarza na USG wszystko z maleństwem dobrze. Wczoraj piątek również żyłam na USG serduszko ładnie bije. Dwa razy w tym czasie w śluzie pojawiła się krew. Dziś w śluzie zauważyłam jakby skrzep krwi. Był prawie czarny dalej śluz jest brązowy. Czy to możliwe że jakiś naczynko pękło i teraz się oczyszcza. Na początku ciąży mialam krwiaka ale na USG 2 tygodnie temu nie był już widoczny.
KOBIETA, 33 LAT 2 miesiące temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jest to możliwe, że macica oczyszcza się z krwiaka, na co może wskazywać kolor plamień – ciemnobrązowe plamienia czy krwawienia nie świadczą o świeżym krwawieniu.

Niestety w ciąży nie należy bagatelizować żadnych dolegliwości, a bez badania nie sposób również z całą pewnością wykluczyć zagrożenia związanego z plamieniem czy krwawieniem w ciąży.

Choć brązowe plamienia często dotykają kobiety w pierwszym trymestrze ciąży i zazwyczaj nie świadczą o niczym niepokojącym, to bywa, że wskazują na niedobór progesteronu, który jest hormonem niezbędnym w okresie ciąży.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Wówczas ginekolog może zadecydować o suplementacji np. syntetycznego progesteronu, dlatego też, jeśli ma Pani możliwość, proszę umówić się na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę. Do tego czasu proszę obserwować, czy plamienia nie nasilają się lub nie zmieniają koloru. Bezwzględnym wskazaniem do niezwłocznej wizyty w szpitalnej izbie przyjęć są natomiast skurczowe bóle podbrzusza czy pleców, które mogą oznaczać poronienie.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy