Czy to plamienie może być oznaką ciąży?

Witam , w lutym miałam ostatnią miesiączka A mamy kwiecień... zamiast okresu od 2/3 tygodni mniej więcej mam brazowy sluz wyglada jak budyń , nie wiem czy to ciąża czy jakaś choroba , nie robiłam jeszcze testu bo boję się n Negatywny ... A chciałabym maleństwo , ale dziś zauważyłam inne zmiany że mam twrdsze piersi ale nie aż tak i bez bolesna. Ostatnio miałam ból ppdbrzusia jak do okresu ale to taki chwilowy ból . Dodam że jestem troszkę bardziej zmęczona niż zwykle . Dziś podcierajac się zauważyłam różowa krew taka słaba. A te brązowe plamienie mam na wkladce ale częściej jak si3 podcieram , proszę o radę czy w jakimś procencie może być to ciąża.?? Pierwszy raz mam brązowe oblawy

Redakcja abcZdrowie

Witam, objawy, o których Pani pisze są bardzo niepokojące. Rozumiem, że z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną dostęp do lekarzy jest utrudniony, ale Pani stan wskazuje na konieczność niezwłocznego skonsultowania się z ginekologiem. Brak menstruacji może świadczyć o ciąży, natomiast konieczne jest wykonanie testu. Nie da się procentowo tego obliczyć na podstawie opisu objawów. Jeśli chodzi o symptomy ciążowe, to pierwsze mogą wystąpić już 10 dni po zapłodnieniu. Zmęczenie, tkliwość piersi oraz ból podbrzusza są możliwe. Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy. Natomiast zarówno brązowe, jak i krwiste upławy są niepokojące. O przyczynach plamienia w ciąży w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia. Mogą świadczyć o implantacji zarodka, ale wówczas są jest bardziej skąpe niż miesiączka i mają barwę jasnoróżową. Gdy są brązowe – może to świadczyć o niedoborze progesteronu. Jeśli jest Pani zainteresowana szczegółowym wytłumaczeniem tego zjawiska, zachęcam do przeczytania tekstu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne. Niestety w pozostałych przypadkach upławy świadczą często o stanie chorobowym: nadżerce albo infekcji intymnej. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.