Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza takie plamienie w 32 tygodniu ciąży?

Witam Jestem w 32 tygodniu ciazy .Dzisiaj zauważyłam lekkie plamienie ,krew jest świeża,nie bladorozowa ani brązowa. Co to może oznaczać?
KOBIETA, 32 LAT 5 miesięcy temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety bez badania trudno mówić o pewnikach, ale zdecydowanie powinna Pani skonsultować się z ginekologiem. O ile delikatne plamienia w I trymestrze ciąży zazwyczaj nie świadczą o niczym niepokojącym (doświadcza ich aż ok. 30% ciężarnych), tak w ciąży zaawansowanej krwawienia żywą, czerwoną krwią mogą być oznaką porodu lub odklejania się łożyska. W niektórych przypadkach czynnikiem, który sprawia, że pojawia się plamienie w III trymestrze, jest łożysko przodujące lub nisko usadowione, jednak wtedy również są to plamienia brązowe .

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Inne, bardziej typowe przyczyny plamień w ostatnim trymestrze ciąży to: stosunki seksualne, infekcje dróg rodnych, zbyt duża aktywność fizyczna czy krwiaki pojawiające się w macicy pod wpływem wysiłku fizycznego. Oczywiście niewykluczone, że to pęknięcie drobnego naczynka, żylaki pochwy czy nadżerka, niemniej nie należy bagatelizować takich dolegliwości w ciąży.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy