Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to plamienie w 5 tygodniu ciąży?

Ostatnio byłam u lekarza i wyszło,że jestem w 5tyg ciąży.po wizycie od 4dni mam delikatne plamienie brazowe.pojawia się głównie pod wieczór.czy to oznacza ,że poronilam?
KOBIETA, 32 LAT 2 miesiące temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

delikatne brązowe plamienie w pierwszych tygodniach ciąży to częsta przypadłość kobiet. Wywołuje strach przed poronieniem, ale często nie jest niczym groźnym – wśród przyczyn plamienia można upatrywać się złuszczania błony śluzowej macicy (mniej więcej tak jak podczas menstruacji) czy niedostatecznej ilości progesteronu.

Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Ta druga sytuacja wymaga suplementacji hormonalnej w celu podtrzymania ciąży. W związku z tym warto by skonsultowała się Pani z ginekologiem – profilaktyczne zażywanie luteiny w postaci doustnej lub dopochwowej może zminimalizować ryzyko poronienia i wyeliminować plamienia.

Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania, być może okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekkie-plamienie-w-pierwszym-trymestrze-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-ciazy-czy-to-grozne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy