Co oznacza ten różowy śluz w ciąży?
Plamienia w 5tc. Dzien dobry. Jestem po poronieniu zatrzymanym w 8 tygodniu ciąży. Obecnie 5 tc, wczoraj i dzisiaj przy podcieraniu zauważyłam sluz zabarwiony na jasnorozowo... Piersi bola nadal. Beta zrobiona w pon. Dzisiaj powtórzona, jutro lekarz. Czy jest szansa ze wszystko dobrze? Czy zaczyna sie najgorsze?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
sugeruję, by zachowała Pani spokój i oczekiwała na wizytę u lekarza. Bolesność piersi wynika z podniesionego poziomu beta hCG, hormonu odpowiedzialnego za rozwój i podtrzymanie ciąży. W żaden sposób ten symptom ciąży nie jest wyznacznikiem jej właściwego czy niewłaściwego przebiegu.
Więcej na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Podobnie zresztą jak plamienia – jasnoróżowe wskazują na świeżą krew, ale skąd on się bierze, nie sposób rozstrzygnąć bez badania. Choć niewątpliwie jest to niepokojący objaw, to nie zawsze plamienia wskazują na zagrożenie poronieniem – zwłaszcza na początku ciąży plamienia mogą występować z uwagi na niewielki rozmiar zarodka, który sprawia, że śluzówka macicy nadal może się złuszczać tak samo jak podczas miesiączki.
Odsyłam do materiału dostępnego pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.
Niemniej oczywiście jest to wskazanie do wizyty u lekarza – czasami plamienia (zazwyczaj brunatne) wskazują na niedobór progesteronu i wówczas konieczna jest suplementacja, by wyeliminować ryzyko poronienia.
Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.