Dlaczego mam to krwawienie w 6 tygodniu ciąży?

Krwawienie na początku ciazy. Witam, Jestem w 6 tygodniu ciąży, dziś wstałam na rano i podczas podcierania zobaczyłam żywa krew. Zadzwoniłam do swojego ginekolog i kazała wziąść leki na podtrzymanie i leżeć. Do tego doszły bóle. Teraz już krwi nie ma ale pobolewa mnie brzuch. Nie wiem co myśleć czy to zaczynające sie poronienie?? Może jestem przewrazliona ale wydaje mi się, nie czuje bolesnosci piersi tylko cały czas bulgotanie w brzuchu. Proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety dolegliwości, które Pani wskazuje: krwawienie i bóle skurczowe podbrzusza są najbardziej typowymi symptomami poronienia zagrażającego. Jednak bez badania nie sposób ustalić tego z pewnością – w tym przypadku diagnozę może postawić tylko lekarz.

Jeżeli jest Pani zainteresowana, to o objawach poronienia traktuje ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/okres-w-ciazy-plamienia-niezagrazajace-ciazy-zagrozenia-poronienia.

Niemniej na tak wczesnym etapie ciąży istnieje niewiele możliwości działania – zazwyczaj zaleca się pacjentce zastosowanie syntetycznego progesteronu w postaci leku doustnego lub dopochwowego oraz leżenie. Niewskazany jest także stres. Proszę więc zachować spokój i odpoczywać, a także stosować się do zaleceń ginekologa.

Być może pomocny okaże się także materiał dostępny pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.