Dlaczego mam ten ból brzucha w 5 tygodniu ciąży?

Witam jestem w 5 tygodniu ciąży. W dole brzucha odczuwam delikatny ból jak przy miesiączce nie są to skurcze ale martwie się bo pierwsza ciążę poroniłam.Teraz to moja trzecia ciąża i boje się też jej nie utrzyma m Czy powinnam się martwić czy takie delikatne bóle są normalne. Wizyte mam dopiero za dwa tygodnie. Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety trudno ocenić, czy bóle, które Pani odczuwa nie zagrażają ciąży. Na tak wczesnym etapie może się wydarzyć wszystko.

Bóle podbrzusza mogą być skutkiem zmian hormonalnych w organizmie związanych oczywiście z zapłodnieniem, mogą jednak również oznaczać czynność skurczową macicy i prowadzić do poronienia.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem, być może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Proszę jednak pamiętać, że każda ciąża naznaczona jest różnego rodzaju dolegliwościami – niekiedy wyolbrzymianymi przez kobiety, które boją się, że stracą szansę na macierzyństwo. Stąd warto zachować spokój, odpoczywać i czekać na wizytę u ginekologa.

Jeśli ból nie ustanie lub pojawią się plamienia czy inne niepokojące symptomy, może Pani wykonać badanie na oznaczenie stężenia beta hCG i powtórzyć je po 2 dobach, by sprawdzić dynamikę przyrostu. Na tym etapie właśnie to badanie najlepiej odzwierciedli stan ciąży przed wizytą u ginekologa.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.