Dlaczego mam ten ból podbrzusza w 28 tygodniu ciąży?

Dzien dobry obecnie jestem w 28tyg ciazyvibod wczoraj zaczął pobolewa mnie podbrzusze nic innego nie miało miejsca dzidzia się wierci a bol przychodzi i odchodzi czy to coś niepokojącego czy po prostu wszystko się rozciąga? W sobotę miałam wozyte bylo wszystko dobrze
KOBIETA, 22 LAT około miesiąca temu

Wyleczalność opryszczki narządów płciowych

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

delikatny ból podbrzusza może być obecny przez większość ciąży, co związane jest z rozciąganiem macicy oraz szeregiem zmian zachodzących w organizmie.

Niestety czasem zdarza się, że bóle podbrzusza świadczą o infekcji lub nieprawidłowościach w przebiegu ciąży, dlatego bezpieczniej jest konsultować odczuwane bóle z ginekologiem prowadzącym ciążę oraz regularnie wykonywać zalecone badania.

Skoro niedawno była Pani na wizycie i podczas badania wszystko było w porządku, to najprawdopodobniej nie ma powodu do obaw. Jeśli ból przybierze na sile lub dojdą do niego inne niepokojące objawy, proszę skonsultować się z ginekologiem w celu oceny sytuacji.

Więcej informacji o bólu podbrzusza w ciąży znajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty