Dlaczego mam ten ból podbrzusza w 9 tygodniu ciąży?

Jestem w 9 tygosniu ciąży i dosc mocno boli mnie podbrzusze. Moj lekarz jest na urlopie i nie wiwm czy jechać na izbe przyjec ginekologiczna. Nie pokoi mnie ten bol, a moze to normalne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli odczuwa Pani silne dolegliwości bólowe, to warto skontrolować je u dowolnego ginekologa lub na ginekologicznej izbie przyjęć.

W ciąży kobieta może odczuwać bóle podbrzusza, które nie zawsze są powodem do niepokoju. Rozciągająca się macica oraz zmiany zachodzące w organizmie przyszłej mamy mogą powodować dolegliwości bólowe w okolicy podbrzusza. Zawsze jednak warto skontrolować swój stan u specjalisty, aby mieć pewność, że nic poważnego się nie dzieje.

Ból podbrzusza może być bowiem zwiastunem zagrażającej ciąży, dlatego dobrze, żeby przebadał Panią lekarz.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w jednym z naszych artykułów, który znajduje się pod linkiem:

https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.