Co oznacza ból krocza w 19 tygodniu ciąży?
Witam obecnie 19tydzien ciąży wszystko na usg i prenatalnych dobrze ale mam od tyg ból krocza,pachwin przy każdym wykonanym kroku jak chodzę czy to normalne ponieważ rozciąga się macica ? To moja pierwsza ciaza .dziękuję

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
dolegliwości, które Pani odczuwa mogą być związane z rozciąganiem macicy oraz jej więzadeł. Mimo to proszę poinformować lekarza prowadzącego ciążę o wystąpieniu takich objawów.
Każdy niepokojący objaw należy bowiem konsultować z ginekologiem, który po zbadaniu pacjentki jest w stanie stwierdzić, jaka może być przyczyna pojawiających się dolegliwości.
W naszym projekcie pojawiało się więcej pytań o bóle krocza w okresie ciąży. Poniżej umieszczamy przykładowe z nich:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-bole-krocza-w-25-tygodniu-ciazy-sa-normalnym-objawem,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-krocza-w-29-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bol-brzucha-w-30-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-bol-krocza-juz-w-17-tygodniu-ciazy.