Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać te ból podbrzusza w 30 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 30tc. Od dwóch dni przy poruszaniu się (chodzenie, ruszanie nogami, siadanie itp) czuję ból w podbrzuszu (ciągnięcie w dół), natomiast gdy tylko przestanę się poruszać nic nie czuję. Czy to oznaka przygotowywania się macicy,czy coś czym należy się niepokoić?
KOBIETA, 21 LAT 2 miesiące temu

Co to są mięśnie dna miednicy?

Mało kto z nas zastanawia się, nad funkcjonowaniem swojego organizmu. Dlaczego działa on tak, a nie inaczej? Warto jednak wiedzieć jak jak on pracuje. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat mięśni dna macicy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

już około 20. tygodnia ciąży wiele kobiet zaczyna uskarżać się nawet na silne ból podbrzusza, krocza oraz pachwin – rozciągająca się macica powoduje takie dolegliwości, lecz gdy ból jest wyjątkowo silny, warto poinformować o tym lekarza prowadzącego ciążę, by wykluczyć przedwczesny poród czy też rozejście spojenia łonowego. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/spojenie-lonowe-budowa-rozejscie-spojenia-lonowego.

Takie symptomy, zwłaszcza w III trymestrze, są typowe i nie oznaczają niczego niepokojącego. Może być to wpływ relaksyny na rozluźnienie więzadeł, stawów krzyżowo-biodrowych oraz tkanki kostno-chrzęstnej macicy przy jednoczesnej zwiększonej masie ciała oraz zmianie pozycji ciała, wynikającej ze stale rosnącego płodu.

Być może zainteresuje Panią nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy