Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten ból brzucha w 21 tygodniu ciąży?

Witam, jestem w 21 tygodniu ciąży i od dzisiaj czuje ból z lewej strony podbrzuszu. Miałam dzisiaj wizytę kontrolna u ginekologa i było wszystko ok. Ból pojawia się tylko przy chodzeniu. Czy to może być coś poważnego?
KOBIETA, 34 LAT 2 tygodnie temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufaniaWitam,

jeżeli wizyta i badanie ginekologiczne i/lub USG wykluczają jakiekolwiek nieprawidłowości, to nie ma Pani powodu do obaw.

Choć bóle podbrzusza w ciąży są niepokojącym, szczególnie dla przyszłych mam, objawem, to nie zawsze muszą być groźne. Szereg zmian, w tym hormonalnych, ale także związanych ze stale rosnącą macicą, może powodować różnego rodzaju dolegliwości.

Proszę zapoznać się z naszym artykułem, w nim znajdzie Pani wskazówki pozwalające ocenić, kiedy ból jest fizjologiczny, a kiedy może wskazywać na konieczność zgłoszenia się do lekarza: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przede wszystkim narządy wskutek lepszego ukrwienia mogą stać się nabrzmiałe, a tym samym tkliwe, a ucisk macicy na niektóre z nich często bywa przyczyną wielu dolegliwości bólowych. Również relaksyna to hormon powodujący znaczące zmiany – prowadzi do rozluźnienia więzadeł i jest przyczyną bólu krocza, pachwin i okolic.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/twardy-brzuch-w-ciazy-przyczyny-postepowanie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy