Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 9 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co myśleć o tych bólach w dole brzucha w 26 tygodniu ciąży?

Witam! Jestem w 26 Tc i od jakiegoś czasu boli mnie w dole brzucha. Jak chodzę, wstaje czy leżę i się przekrecam to odczuwam ból, czy to powód rozciągania się wiazadel czy coś innego? Wizytę mam do lekarza za dwa tygodnie nie pokoje się tymi bólami.
KOBIETA, 27 LAT 7 miesięcy temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli bóle te pojawiają się tylko podczas ruchu, a ustępują w czasie spoczynku, to niewykluczone, że są to bóle więzadeł.

Stale powiększająca się macica sprawia, że więzadła rozciągają się – zarówno rosnąca macica, jak i obciążone więzadła mogą powodować ból. Zwłaszcza drugi trymestr upływa pod znakiem pojawiających się dolegliwości bólowych ze strony rozciągającej się tkanki łącznej. Ból wówczas może być umiejscowiony w okolicach bioder lub podbrzusza czy nawet pachwin. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na pytanie o ból podbrzusza w ciąży: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-boku-brzucha-w-20-tyg-ciazy-co-to-oznacza.

Standardowo ulgę przynosić mogą, poza odpoczynkiem, ciepłe kąpiele oraz oszczędzający tryb życia. Natomiast jeżeli bólom podbrzusza towarzyszyć będą skurcze, plamienia lub krwawienia czy ból miesiączkowy, to wówczas należy przyspieszyć wizytę u lekarza. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy