Co myśleć o tych bólach w dole brzucha w 26 tygodniu ciąży?

Witam! Jestem w 26 Tc i od jakiegoś czasu boli mnie w dole brzucha. Jak chodzę, wstaje czy leżę i się przekrecam to odczuwam ból, czy to powód rozciągania się wiazadel czy coś innego? Wizytę mam do lekarza za dwa tygodnie nie pokoje się tymi bólami.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli bóle te pojawiają się tylko podczas ruchu, a ustępują w czasie spoczynku, to niewykluczone, że są to bóle więzadeł.

Stale powiększająca się macica sprawia, że więzadła rozciągają się – zarówno rosnąca macica, jak i obciążone więzadła mogą powodować ból. Zwłaszcza drugi trymestr upływa pod znakiem pojawiających się dolegliwości bólowych ze strony rozciągającej się tkanki łącznej. Ból wówczas może być umiejscowiony w okolicach bioder lub podbrzusza czy nawet pachwin. Proszę zapoznać się z odpowiedzią naszego eksperta na pytanie o ból podbrzusza w ciąży: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-po-boku-brzucha-w-20-tyg-ciazy-co-to-oznacza.

Standardowo ulgę przynosić mogą, poza odpoczynkiem, ciepłe kąpiele oraz oszczędzający tryb życia. Natomiast jeżeli bólom podbrzusza towarzyszyć będą skurcze, plamienia lub krwawienia czy ból miesiączkowy, to wówczas należy przyspieszyć wizytę u lekarza. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.