Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza to kłucie w ciąży?

Jestem w 16 tygodniu ciąży boli mnie z prawej strony brzucha aż kuje jak chodze ,zalatwiam się i leże.Co mi dolega
KOBIETA, 29 LAT około miesiąca temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety podane przez Panią informacje są zbyt lakoniczne, by móc odpowiedzieć na Pani pytanie precyzyjnie. Ból brzucha w ciąży może wskazywać na szereg dolegliwości, w zależności od umiejscowienia.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Najbardziej niepokojące dla kobiety mogą być bóle podbrzusza, gdyż mogą wskazywać na ryzyko poronienia lub przedwczesnego porodu, jeśli ból przypomina ból menstruacyjny. Bóle w okolicach nadbrzusza z kolei są bardzo częstą dolegliwością – zwłaszcza w zaawansowanej ciąży – i mają bezpośredni związek ze stale powiększającą się macicą oraz masą płodu, które to powodują uciskanie narządów wewnętrznych.

Również z biegiem czasu ciężarna może odczuwać dolegliwości związane z rozciąganiem się więzadeł – ból usytuowany po prawej stronie może wskazywać właśnie na rozciąganie się więzadła obłego. Nie jest to nic niepokojącego i należy do fizjologii ciąży.

Proszę pamiętać, że jeżeli cokolwiek budzi Pani wątpliwości, to warto nie zwlekać z wizytą u ginekologa prowadzącego ciążę – tylko on, po przeprowadzeniu badania, będzie w stanie zapewnić Panią o dobrostanie ciąży.

Być może odpowiedzi na te pytania okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bole-krocza-w-ciazy-czy-to-cos-niepokojacego oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-rozciaganie-macicy-moze-sie-objawiac-takim-bolem.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy