Co oznaczają te kłucia pochwy w ciąży?

Dzień dobry jestem w 19 tygodniu ciąży byłam wczoraj u lekarza i szyjka oraz macica idealna wszystko w porządku , mam Nystatyne na infekcje ,ale odczuwam kłócie pochwy i niżej tak jakby kości takie pulsowanie czasami czy to normany objaw ciąży czy to może być spowodowane infekcją poprostu? I jakie objawy są skracania się szyjki ? Dziękuję za odpowiedź :)

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, takie kłucie, ucisk, rozpieranie czy pulsowanie w pochwie to nie jest oznaka infekcji intymnej. Prawdopodobnie nie ma Pani powodu do obaw, a dolegliwości, które budzą Pani lęk są zupełnie naturalne na tym etapie ciąży i wynikają z rozciągania się łączeń kości miednicy oraz powiększania macicy w celu dostosowania się do rosnącego płodu. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie, może Panią uspokoi: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-klucia-w-pochwie-w-ciazy.

Dopóki nie pojawiają się bóle i dolegliwości o charakterze skurczowym oraz krwawienie czy plamienie, to raczej nie musi Pani się martwić. Jeżeli szyjka jest długa i zamknięta, to również nic nie wskazuje na przedwczesny poród. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://parenting.pl/klucie-w-pochwie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.