Co mogą oznaczać skurcze w 17 tygodniu ciąży?
Witam:) jestem w 17 tc od piczatku ciazy mam bole brzucha ale ostatnio pojawiły mi sie jakby skurczowo pulsujace bola macicy. Lezalam z tego powodu w szpitalu ale mój lekarz mowi ze przesadzam ale stwierdził jednak krotka szyjke macicy. Moje pytanie brzmi czy skurcze i skracanie sie szyjki mogą być przez jakiś stan zapalny w pochwie?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Nie, stan zapalny nie będzie miał wpływu na skurcze i skracanie się szyjki macicy. Powinna Pani pozostawać pod obserwacją ginekologa i regularnie badać długość szyjki, a w przypadku zbytniego skrócenia konieczne może być leczenie tego stanu. Pozdrawiam!