Skracanie szyjki macicy w 21. tygodniu ciąży

Witam, na początku 17 tc moja szyjka macicy miała długość 4,35 cm. Teraz na początku 21 tc ma już 3,6 cm. Wyniki badań dobre, ciąża pojedyncza. Lekarz prowadzący uznał ze z szyjka wszystko ok. Mnie jednak martwi ta zmiana w długości. Czy to już jest skracanie szyjki macicy? Kolejna wizyta za miesiąc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zaufać lekarzowi prowadzącemu. Nie ma powodów do niepokoju.