Jaka jest prawidłowa długość szyjki macicy?

Witam. Jestem w 15 tygodniu ciąży, a długość mojej szyjki macicy wynosi 24mm, czy to jest normalne, czy moja szyjka macicy jeszcze się wydłuży, i jaka jest norma dla tego tygodnia ciąży i od czego to zależy?

Waży jest równie fakt czy od początku ciąży miała Pani taką długość szyjki. Bo jeśli tak i się ona nie skraca to nie ma powodu do niepokoju. W przypadku skracania się szyki macicy konieczne będą interwencje ginekologiczne. Określenie czy szyjka się skraca będzie możliwe po wykonaniu kolejnego badania usg.

Waży jest również stan ujścia wewnętrznego szyjki. Jeżeli jest ono zamknięte to nie powodów do niepokoju.
Pozdrawiam