Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy taka długość szyjki macicy jest niepokojąca?

Mam pytanie , jestem w 25 tygodniu ciąży. I długość szyjki macicy wynosi akurat 25mm dostałam tabletki dopochwowe. Czy jest to powód do niepokoju i stresu ?
KOBIETA, 25 LAT 6 miesięcy temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

szyjka macicy w czasie trwania ciąży mierzy zazwyczaj 3-5 cm, ale wraz z biegiem ciąży może się nieznacznie skracać. Dopóki jest twarda i zamknięta nie ma powodu do obaw. O szyjce macicy może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/szyjka-macicy-przed-okresem-po-zaplodnieniu-w-czasie-ciazy.

U Pani szyjka macicy jest stosunkowo krótka, ale czy to oznacza jakieś nieprawidłowości, można ocenić np. porównując jej obecną długość do wymiaru z ostatniej wizyty u ginekologa. Jeżeli uległa skróceniu od ostatniej wizyty, może to oznaczać zagrożenie przedwczesnym porodem. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawidlowa-dlugosc-szyjki-macicy-i-luteina-w-ciazy oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-jest-prawidlowa-dlugosc-szyjki-macicy.

Jeżeli jednak dostała Pani globulki dopochwowe i jest to luteina, to mają one na celu zminimalizowanie tego zagrożenia przez dostarczenie organizmowi niezbędnego do utrzymania ciąży progesteronu. Odsyłam do artykułu, może okaże się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/luteina-dopochwowa-charakterystyka-wskazania-niedobor.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy