Obniżenie szyjki macicy - co dalej?

Jest to moja 3 ciąża i lekarz tydzień temu powiedział mi, że moja szyjka macicy ma 32 mm, teraz byłam na badaniu kontrolnym i po USG macicy powiedział, że w ciągu tygodnia opadła na 26,6 mm, kazał mi tylko przyjść na kontrolę za tydzień.
Dodam, że jestem w 29 tyg. ciąży, a mieszkam za granicą, nie wiem, co to oznacza i co dalej, bo nie rozumiem dobrze języka, a lekarz nic mi nie mówił. Proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie!

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie,
długość szyjki macicy w badaniu USG powinna być w zakresie 38-42 mm. Pani szyjka rzeczywiście nie mieści się w granicach normy i ulega skróceniu. Konieczne jest kolejne badanie USG, aby określić, czy nadal będzie się skracała. Jeśli tak, to konieczne będzie interwencja ginekologiczna.
W tej sytuacji powinna Pani jak najwięcej odpoczywać, unikać dużych wysiłków fizycznych.
Pozdrawiam