Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kłujący i pulsujący ból w podbrzuszu w 23-tygodniu ciąży

Witam jestem w 23 tygodniu ciąży. Dziś pojawił się kłujący, pulsujący ból w podbrzuszu. Przyjmuję Luteine dopochwowo. Czym się niepokoić? Magda
KOBIETA, 38 LAT 6 miesięcy temu

Nacięcie krocza podczas porodu

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

ból ten może być związany z powiększaniem się macicy, kłucie jest również typowe dla ciąży – zwłaszcza w późniejszym etapie – i spowodowane rozciąganiem się tkanek. Problem ten omawia szczegółowo nasz artykuł: https://parenting.pl/klucie-w-pochwie-w-ciazy.

Jeżeli jednak bóle, które Pani doskwierają przypominają skurcze macicy podczas menstruacji, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, gdyż może to być sygnał, że szyjka macicy skraca się i rozwiera. Szczególnie alarmujące są dolegliwości bólowe, którym towarzyszy nagłe pojawienie się wydzieliny z pochwy, upławów czy krwawienia. To może zwiastować rychły poród. Tutaj więcej sygnałów, na które warto zwracać uwagę: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Ostatnia możliwa przyczyna niepokojących Panią dolegliwości to skurcze Braxtona-Hicksa, czyli tzw. skurcze przepowiadające, które charakteryzują się napinaniem i „stawianiem” brzucha. Te są zupełnie niegroźne i nie oznaczają rozpoczynającego się porodu. Jeśli jest Pani zainteresowana, to więcej szczegółów odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/skurcze-porodowe-rodzaje-objawy-skurcze-przepowiadajace.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy