Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tymi bólami podbrzusza w ciąży?

Witam, jestem w 33 tyg ciąży od paru dni odczuwałam skurcze przepowiadajace, któremu towarzyszył twardniejacy brzuch, ale przechodzilo po leku rozkurczowym. Od wczorajszego poranka odczuwam stałe bóle podbrzusza jak na miesiączkę, które nie mijają po nospie proszę o poradę.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 3 miesiące temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bóle miesiączkowe i skurcze, które ulegają nasileniu mimo upływu czasu i zastosowania leków rozkurczowych wskazują na rozpoczynającą się akcję porodową. Prawdopodobnie od kilku dni systematycznie skraca się i rozwiera szyjka macicy, stąd skurcze, które mylnie Pani zinterpretowała jako skurcze przepowiadające.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skurcze-porodowe-rodzaje-objawy-skurcze-przepowiadajace.

Sugeruję, by niezwłocznie skonsultowała się Pani z ginekologiem prowadzącym ciążę lub zgłosiła się bezpośrednio na izbę przyjęć szpitala, tym bardziej, że jest Pani w 33. tygodniu ciąży.

O objawach nadchodzącego porodu przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy