Co robić z tymi bólami podbrzusza w ciąży?

Witam, jestem w 33 tyg ciąży od paru dni odczuwałam skurcze przepowiadajace, któremu towarzyszył twardniejacy brzuch, ale przechodzilo po leku rozkurczowym. Od wczorajszego poranka odczuwam stałe bóle podbrzusza jak na miesiączkę, które nie mijają po nospie proszę o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bóle miesiączkowe i skurcze, które ulegają nasileniu mimo upływu czasu i zastosowania leków rozkurczowych wskazują na rozpoczynającą się akcję porodową. Prawdopodobnie od kilku dni systematycznie skraca się i rozwiera szyjka macicy, stąd skurcze, które mylnie Pani zinterpretowała jako skurcze przepowiadające.

Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/skurcze-porodowe-rodzaje-objawy-skurcze-przepowiadajace.

Sugeruję, by niezwłocznie skonsultowała się Pani z ginekologiem prowadzącym ciążę lub zgłosiła się bezpośrednio na izbę przyjęć szpitala, tym bardziej, że jest Pani w 33. tygodniu ciąży.

O objawach nadchodzącego porodu przeczyta Pani w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.