Czy kłucie w pochwie to normalny stan w trzydziestym tygodniu ciąży?

Dzień dobry , Obecnie 30 tc , dwa tygodnie temu byłam na wizycie kontrolnej mały z pomiarów tydzień większy , nisko ułożony głowa do dołu , dziś kłuje/ ciągnie mnie w pochwie czy to normalne czy mam się martwic ? Szyjka się nie skracała

Redakcja abcZdrowie

Witam, na tym etapie ciąży niektóre bóle brzucha oraz okolic są naturalne – wynikają z fizjologii ciąży oraz zmian zachodzących w ciele pod wpływem rosnącego płodu. Również kłucie pochwy nie należy zazwyczaj do niepokojących symptomów i nie świadczy o skracającej się szyjce. Proszę zapoznać się z odpowiedzią, jakiej udziela nasz ekspert na pytanie internautki: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/uczucie-klucia-w-pochwie-w-ciazy. Oczywiście należy pamiętać, że każda ciąża jest inna, a odczucie bólu subiektywne, więc jeśli ten ból bardzo Panią niepokoi, to proszę skontaktować się z lekarzem prowadzącym ciążę. Odsyłam również do artykułu, który omawia rodzaje bólu brzucha w ciąży oraz sygnalizuje, które z nich mogą zwiastować zagrożenie przedwczesnym porodem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.