Co oznacza ciągnięcie brzucha w 6 tygodniu ciąży?

Witam,czy to normalne ze w 6 tygodniu ciazy odczuwam jakby “ciagniecie” , czasem tez klucie w jajnikach? Nie jest to ciagly bol, raczej sporadyczny ale powtarza sie w ciagu dnia po kilka razy. USG wykonane 4 dni temu, wszystko bylo w porzadku. To moja druga ciaza i przy pierwszej takich objawow nie bylo. Z gory dziekuje

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dolegliwości opisywane przez ciężarne takie jak: kłucie w okolicach jajników, uczucie ciągnięcia, a niekiedy nawet rozpieranie w okolicach macicy najczęściej mają związek ze stale rosnącą macicą oraz zmianami hormonalnymi.

Jeżeli nie towarzyszą im bóle krzyża, bóle menstruacyjne czy plamienie lub krwawienia, to zazwyczaj są zupełnie naturalne i nie stanowią podstawy do obaw. Proszę zapoznać się z naszym artykułem, tłumaczy czym są bóle podbrzusza na każdym etapie ciąży i kiedy powinny budzić niepokój: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Jeżeli jest Pani pod stałą opieką lekarza, a USG (oraz, jak przypuszczam – badanie ginekologiczne) nie wykazało żadnych nieprawidłowości, to nie musi Pani martwić się na wyrost. Być może pomocny okaże się również ten artykuł, zachęcam do lektury: https://parenting.pl/bole-brzucha-na-poczatku-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.