Co oznacza ten ból jajnika w 7 tygodniu ciąży?

Ból jajnika w 7 tygodniu ciąży. Dzien dobry, Jestem w 7 tygodniu ciąży, na ostatnim USG, które było tydzień temu wszystko było ok. Dziś, od rana lekko kłuje mnie lewy jajnik, poza tym czuje się dobrze. Wczoraj współżyłam z mężem. Mój lekarz dzis nie pracuje, czy mam się czym martwić? Codziennie rano mam mdłości, dzis jednak ich nie było.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

delikatne bóle jajników nie powinny stanowić żadnego zagrożenia dla rozwoju ciąży – alarmujące są krwawienia lub plamienia czy bóle skurczowe podbrzusza, przypominające dolegliwości menstruacyjne.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Ustąpienie mdłości nie musi świadczyć o niczym niepokojącym – zazwyczaj na przestrzeni pierwszych trzech miesięcy ciąży mdłości, senność, zmienność nastrojów, brak apetytu i wiele innych pojawiają się z różną częstotliwością i natężeniem. Mogą też jednego dnia być bardziej dotkliwe, a następnego dnia ustąpić całkowicie. Oczywiście w niektórych przypadkach, gdy wszystkie dotychczas doczuwane dolegliwości nagle ustają, może to oznaczać spadek poziomu beta hCG i zagrożenie poronieniem.

Być może odpowiedź na to pytanie rozwieje Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-dolegliwosci-ciazowe-znikly.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.