Co oznaczają te objawy w 6 tygodniu ciąży?

Prosze o Pomoc mam 6 tydzien ciazy mam bole podbrzusza ale nie mam mdlosci I nie mam wrazliwosci na zapach to pierwsza.ciaza 38 lat martwie sie bardzo

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dolegliwości ciążowe – ich rodzaj, a także stopień nasilenia – zależne są od cech osobniczych każdej kobiety, nie ma w tym przypadku wspólnego mianownika. Jeżeli od początku symptomy ciąży były u Pani skąpe, nie ma powodu do obaw. Jeżeli natomiast dolegliwości w postaci mdłości ustały z dnia na dzień, to może to oznaczać spadek hormonów ciążowych, w tym beta hCG, odpowiedzialnych za prawidłowy rozwój ciąży.

Być może zainteresuje Panią ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Choć niewykluczone, że nie ma powodu do obaw, to warto z tym problemem zwrócić się do ginekologa – brak dolegliwości ciążowych nie jest niczym niepokojącym i w żaden sposób nie wskazuje na stan ciąży, natomiast bóle podbrzusza już mogą być niepokojącym objawem. Na tak wczesnym etapie zazwyczaj bóle podbrzusza nie pojawiają się w prawidłowo rozwijającej się ciąży.

Więcej informacji na temat bólu podbrzusza w ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.