Jak duża jest możliwość, że jestem w ciąży?

Okres miałam dostać końcem listopada nie dostałam udałam się do lekarza lekarka zrobiła mi USG powiedziała że widzi malutki pęcherzyk mówi że możliwa jest ciąża byłam w szoku bo to jest nie możliwe nie współżyje ze swoim partnerem występuje jedynie petting. Zrobiłam test beta HCG wyszedł poniżej 0.1 lekarka powiedziała że nie jestem w ciąży przepisała duphaston lek na wywołanie okresu po 3 dniach dostałam okres teraz dziwnie się czuję że boli mnie brzuch nie wiem czy to moje urojenia po wizycie u lekarza zrobiłam 2 testy i wyszły negatywne.. to moje urojenia czy jest możliwość że jestem w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wskazanie testu ciążowego oraz poziom beta hCG we krwi jednoznacznie wykluczają ciążę, tak więc nie ma Pani powodu do obaw.

O gonadotropinie kosmówkowej i jej obecności w organizmie człowieka przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Sądzę, że Pani obawy o ciążę wynikają z informacji uzyskanych od ginekologa o potencjalnym zapłodnieniu, natomiast bóle brzucha są charakterystyczne raczej dla menstruacji niż dla ciąży, kiedy to takie dolegliwości nie powinny występować.

Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.