Jak duża jest możliwość, że jestem w ciąży?
Okres miałam dostać końcem listopada nie dostałam udałam się do lekarza lekarka zrobiła mi USG powiedziała że widzi malutki pęcherzyk mówi że możliwa jest ciąża byłam w szoku bo to jest nie możliwe nie współżyje ze swoim partnerem występuje jedynie petting. Zrobiłam test beta HCG wyszedł poniżej 0.1 lekarka powiedziała że nie jestem w ciąży przepisała duphaston lek na wywołanie okresu po 3 dniach dostałam okres teraz dziwnie się czuję że boli mnie brzuch nie wiem czy to moje urojenia po wizycie u lekarza zrobiłam 2 testy i wyszły negatywne.. to moje urojenia czy jest możliwość że jestem w ciąży

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
wskazanie testu ciążowego oraz poziom beta hCG we krwi jednoznacznie wykluczają ciążę, tak więc nie ma Pani powodu do obaw.
O gonadotropinie kosmówkowej i jej obecności w organizmie człowieka przeczyta Pani w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.
Sądzę, że Pani obawy o ciążę wynikają z informacji uzyskanych od ginekologa o potencjalnym zapłodnieniu, natomiast bóle brzucha są charakterystyczne raczej dla menstruacji niż dla ciąży, kiedy to takie dolegliwości nie powinny występować.
Więcej na ten temat w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszym-tygodniu-rodzaj-intensywnosc.