Czy jest szansa na to ze jestem w ciąży mimo, że testy wyszły negatywne?

Miesiąc temu współżyłam bez zabezpieczenia, był to stosunek przerywany. 14 dni później (okres spóźniał mi się wtedy 9 dni)wykonałam test z krwi i poziom hcg wynosił <1.1. Przyjmowałam lek duphaston i dzisiaj mija tydzień odkąd skończyłam go przyjmować i nadal nie dostałam okresu. Wszystkie testy z moczu były negatywne. Czy jest szansa na to ze jestem w ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie, na pewno nie jest Pani w ciąży, co potwierdza badanie na obecność beta hCG.

Jeśli jest Pani zainteresowana, to o badaniu oraz gonadotropinie kosmówkowej przeczyta Pani w naszym artykule, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Jeżeli lek zawierający progesteron zażywała Pani w celu wywołania miesiączki, a okresu wciąż nie ma, konieczna jest kontrola u ginekologa. Być może wskazana będzie stymulacja przysadki, a przedtem wykonanie badań hormonalnych.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/badania-hormonalne-u-mezczyzn-testosteron-estrogen-luteina-folikulotropina-prolaktyna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.