Co oznaczają te bóle podbrzusza w 8 tygodniu ciąży?

Od początku ciąży mam krótkie bóle podbrzusza, uznane za fizjologiczne, związane z powiększająca się macica. Jestem w 8 tygodniu ciąży. Bóle z dnia na dzień minęły. Czy to powód do niepokoju oznaczający to ze dziecko nie rośnie? Wiec i stad brak bólu ? Nie mam mdłości, zmęczenie ustąpiło, od dni nie czuje brzucha. Martwię się i nie wiem czy to normalne.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

ustanie bólu brzucha czy zmiana charakteru dolegliwości to zupełnie naturalne odczucia w ciąży, natomiast jeżeli jednocześnie zanikły również pozostałe, typowe dla ciąży, dolegliwości, to warto niezwłocznie skonsultować się z ginekologiem. Odsyłam do artykułu, może okazać się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-w-ciazy.

Proszę pamiętać, że podczas całego okresu trwania ciąży, w związku z powiększającym się płodem i szeregiem biochemicznych zmian w organizmie matki, możliwe jest, by niektóre dolegliwości zmniejszały się, a inne potęgowały. Oznacza to, że mdłości często ustępują, podobnie jak bóle przypominające dolegliwości miesiączkowe, zaś mogą nasilać się bóle spowodowane powiększaniem się macicy.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bole-brzucha-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.